ДВОРІЧАНСЬКА
ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ


Приветствую Вас Гость | RSS
...
Меню сайта
Главная » Статьи

Всего материалов в каталоге: 16
Показано материалов: 1-10
Страницы: 1 2 »

Щороку 1 грудня задля підвищення глобальної інформованості щодо ВІЛ/СНІДу та демонстрації міжнародної солідарності у зусиллях щодо зниження тягаря цієї хвороби відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

  За оцінками Організації Об'єднаних Націй,сьогодні у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 млн людей,35 млн уже померло.У 2016 році кількість зареєстрованих нових випадків ВІЛ-інфікування становили 1,8млн осіб, померло від СНІДу 1 млн хворих.

   Регіон Східної Європи та Центральної Азії - єдиний у світі,де масштаби епідемії ВІЛ-інфекціїпродовжують зростати.

  Серед інших країн цього регіону Україна займає одне з перших місць за рівнем поширення ВІЛ-інфекції.

   За офіційними даними Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України,за період із 1987 року(коли в країні почалася офіційна реєстрація ВІЛ-інфекції)до 1 листопада 2017 рокузареєстровано312091 випадок ВІЛ-інфекції серед громадян України та 44221 випадок смерті від захворювань,зумовлених СНІДом.

  У 2016 році захворюваність на ВІЛ-інфекуцію в країні зросла проти показника попереднього року на 8%.

  Кількість випадків смерті від СНІДу також зросла(3253 вмпадки у 2016 році проти 3032 у 2015-му).Основною причиною смерті став туберкульоз,який є причиною смерті для 52,1%померлих від СНІДу.

   На початок 2017 року в Україні мешкає 238тис.ВІЛ-інфікованих людей усіх вікових категорій(0,53%населення України).

  Станом 1 листопада 2017 році у закладах охорони здоров'я України під медичним наглядом перебувало 139394 ВІЛ-інінфікованих громадян України(0,31%населення країни).

  Щороку в Україні серед обстежених на ВІЛ осіб виявляється близько 1%інфікованих пацієнтів.Протягом десяти місяців 2017 року в Україні щодня реєстрували 48ВІЛ-інфікованих осіб,24 захворювання на СНІД і 8 випадків смерті від СНІДу.

  Найвищий рівень поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровано у Дніпропетровській.Одеській,Миколаївській,Херсонській,Київській областях і м.Київ.

  Харківська область належить до регіонів із  низьким рівнем поширеності ВІЛ-інфекції.За 10 місяців 2017 року в області було зареєстровано 552 нових випадки ВІЛ-інфікування та 61 випадок мерті(для порівняння,і Дніпропетровській області,яка в Україні є сумним лідером за цими показниками,за аналогічний період було зареєстровано 2975 нових   випадків інфікування та 705 випадків смерті).Впродовж останніх 2-х років у Харківській області спостерігається ріст епідемічного процесу,за 2016 рік рівень поширеності ВІЛ-інфекції зріст на 18%.

  Серед районів Харківської області Дворічанський посідає 5 місце за рівнем розповсюдження ВІл-інфекції,показник поширеності хвороби у півтора рази вищий від середньо-обласного.

  За результатами 10 місяців 2017 року рівень реєстрації вперше виявленних ВІЛ-інфікованих у Дворічанському райононі був найвищий в області.

Основним шляхом передачі ВІЛ_інфікованих у нашому районі в останні роки став статевий-75% випадків.Парентеральний шлях (при введені наркотичних речовин ін'єкційним шляхом)становив 15%,інфікування від матері до дитини відбулося у 2,6%випадків,у7,4%шлях зараження не встановлений.Таке співвідношення є типовим для Харківської області й України в цілому,починаючи з 2012 року,коли ВІЛ-інфекція вийшла за межі середовища споживачів ін'єкціійних наркотиків і статевий шлях почав переважатинад парентеральним.

  Необхідно враховувати той факт,що ВІЛ може бути поряд.Майже половина людей,які живуть із ВІЛ,не знають про це.Також близько третини ВІЛ-позитивних осіб залишаються поза медичним обліком;20-25%ВІЛ-інфікованих,які перебувають на обліку,кожного року залишаються поза медичним наглядом із різних причин.

  Як наслідок,в Україні лише 28%ВІЛ-інфікованих осіб одержують противірусне лікування.Беззаперечний світовий досвід свідчить про ефективність препаратів,що зупиняють розмноження вірусу ВІЛ_інфікованих в оганізмі людини.Так,у результаті впровадження противірусного лікування,показник смертності від СНІДу у світі зменшився з 1,9млн людей у 2015 році,до 1 млн у 2016-му.

  Потреба сьогодення для кожної людини-якомога раніше дізнатися про власний ВІЛ-статус,аби вчасно використати всі можливості,які надає держава для підтримки ВІЛ-інфікованих.На сьогодні це-безоплатне обстеження та лікування,яке дає можливість подовжити активне життя на роки, попередити ВІЛ-інфікування членів своєї родини та народити здорову дитину.

   Визначити свій ВІЛ-статус нескладно.Для цього необхідно звернутися до лікаря будь якого профіля й отримати направлення на безкоштовне обстеження.

                                                                                           Н.Кірсанова 

                                                                          Лікар КЗОЗ"Дворічанська ЦРЛ"

 

Мои статьи | Просмотров: 134 | Добавил: clr | Дата: 20.12.2017 | Комментарии (0)

 Щороку 12 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з пневмонією. Всесвітня організація охорони здоров'я і Дитячий фонд ООН у 2000 році почали кампанією зі збору коштів,які йдуть на лікування дітей від цього захворювання у десятих країн,що розвивається,переважно в Азії та Африці.

  Багато експертів у галузі медицини називають пневмонією"головним убивцею"дітей у віці до 5 років.

  Пневмонія,або запалення легень-це гостре захворювання інфекційної природи,яке уражає легені(легеневу тканину).Вона є головною причиною дитячої смертності у всьому світі.Щороку ця хвороба забирає життя близько 1,4 млн дітей віком до 5 років-це більше,ніж СНІД,малярія та кір разом  узяті.У нашій країні щорічно реєструють близько 90 тис.випадків пневмонії серед дітей віком 0-17 років,а кожні три дні в Україні від пневмонії помирає одна дитина віком до 4 років.

  У Харківській області у 2016 році серед усього населення зареєстровано 15703 випадки пневмонії,із них серед дорослих-11115,серед дітей-4588.

  Запідозріти пневмонію можна за низкою симптомів:

-кашель.Він може бути сухий або з виділенням мокротиння(слизово-гнійного чи гнійного).Дуже тривожним симптомом є виявлення в мокротинні прожилок крові.Таких симптомів ні в якому разі не можна приховати від лікуря,навітьякщо це було один раз.При наявності крові в мокротинні необхідно обов'язково зробити знімок легень.Як показує досвід,цей симптом пацієнти дуже часто списують на кровотечу з ясен чи носа,а в результаті  втрачається час;

 -підвищення температури тіла;

-біль у грудях зліва чи споава,під лопаткою при диханні/або кашлі - дуже характерний,хоча і необов'яковий,симптом пневмонії Біль за грудиною при диханні більш характерний для бронхіту,хоча і не є його 100% ознакою;

-почуття нестачі повітря,що характерно як для бронхіту,так і для пневмонії.

 На жаль,захворіти на пнемонієюможе кожен ,незалежно відвіку і соціальних статусів.Проте вік всеж є чинником ризику:запаленням ризику: запаленням легень частіше хворіють маленькі діти і літні люди.Чим старше вік тим більша вірогідность захворіти на пневмонію і гірший прогноз.

   Симптоми пневмонії у дітей мають декілька особливостей.

Температура тіла вище 38 стримається понад тир дні,її неможливо знизити жарознижувальними  засобами.Також може бути і невисока температура-до 37,5С,особливо у маленьких дітей.При цьому виявляються всі ознаки інтоксикації-відсутність апетиту,підвищена пітливість,слабкість.

  Також спостерігається прискорене поверхневе дихання:у малюків до 2-х місячного віку-60 вдихів за хвилину,до 1 року -50,після року-40.Найчастіше дитина мимоволі намагається лягти на один бік.

  Діти,які захворіли на пневмонію,стаютьпримхливими,плаксивими,млявими,у них порушується сон,іноді можуть зовсім відмовлятися від їжі.Також з'являються діарея і блювота,у немовлят-зригування і відмова від грудного вигодування.

  При своєчасному зверненні до лікаря,адекватній терапії і належному догляді за хворою дитиною або дорослим,пневмонія не призводить до серйозних ускладнень.Тому за найменшої підозрі на запалення легень слід якомога раніше надати медичну допомогу хворому.

  Якщо у вас застуда,так звана ГРВІ, то вже через 3 дні всі прояви хвороби йдуть на спад і наступає поліпшення.Якщо цього не відбувається,а з'являються нові симптоми -це дуже схоже на приєднання бактеріальних ускладнень(пневмонії, запалення носових пазух і т.д.)Необхідно звернути увагу на такі фактори:посилення гнійності мокротиння;поява болю при диханні та кашлі(сама легенева тканина не має больвих рецепторів,біль виникає тільки в тому випадку,коли до запалення залучена плевра,насичена больвими рецепторами,що буває при пневмонії);відчуття нестачі повітря;помітне іншим часте і поверхневе дихання.

  У світовій практиці вже вироблений комплекс заходів із профілактики.Це ігієна і вакцинація,бо пневмонія може протікати не тільки як самостійне захворювання,а і як ускладнення пневмококової інфекції.Вакцина протипневмококової інфекції широко використовується в розвинених країнах і вже рятує життя мільонів дітей щороку.

  Профілактика пневмонії - це,перш за все,загартування.Запалення у легенях відбувається за трьох умов:інфекції(бактерії.віруси і т.д)потрапила в легені;кількість цих мікроорганізмів достатьо велика;знизилися захисні сили організму.

  Інфекція потрапляє в легені дуже багатьом людям,але у більшості з них це не призводить  до запалення легень,тому що захисних сил їхнього організму достатьо.Якщо людина добре переносить перепади температури,переохолодження,ймовірність пневмонії стає меншою,хоча і не виключається.Достатній рівень імунітету забезпечує також повноцінне харчування.

  Необхідно уникати контактів із особами, в яких очевидні ознаки простудних захворювань,так званих ГРВІ.При захворюваванні на ГРВІ треба дотримуватись обов'язкового профілактичного ліжкового режиму,тому що інфекція дихальних шляхів різко знижує захисні властивості легень.

                                                      За матеріалами Харківського обласного центру здоров'я 

                                                         Адміністрація КЗОЗ"Дворічанська ЦРЛ"

 

 

Мои статьи | Просмотров: 118 | Добавил: clr | Дата: 14.12.2017 | Комментарии (0)

  Щороку 20 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом.У цей день медичні працівники всього світу звертають увагу громадськості на проблеми виникнення,лікування і профілактики інсультів. Вони проводять інформаційні та просвітницькі кампанії серед населення,розповсюджують прес-реалізи,спілкуються з владними структурами,залучують до цих заходів громадські організації.

  За визначенням  Всесвітньої організації охорони здоров'я, мозковий інсульт -це клінічний синдром локальних чи глобальних порушень церебральної функції,які тривають понад 24 годин,або ведуть до смерті через судинну катастрофу.

    У більшості випадків(до  85%)мозковий інсульт зумовлений оклюзією(блокуванням судини мозку тромбом), а решті-розривом мозкової артеріїі крововиливом.

   Актиальність проблеми мозкового інсульту обумовлено високою частотою захворювання,його тяжкими наслідками та недостатньою ефективності лікування.Щороку інсульт обумовлює 5,7млн смертей у всьому світі,і,як причина смерті поступається лише ішемічній хворобі серця.Він є також провідною причиною серйозної втрати працездатності або здатності до самообслуговування у повсякденному житті. Інсульт  не шкодує нікого-незалежно від віку,статі,матеріального стану,соціального рівня,етнічного походження або країни.

  У світі щорічно виникає близько 16 млн уперше зареєстрованих інсультів.В Україні річна кількість первинних інсультів складає понад 110 тис.,а показник частоти зах-ня перевищують середньо-світові.Крім того,смертність від інсульту в нашій країні є у2-3 рази вищою,ніж у розвинених країнах.Після перенесенного захворювання інвалідами стають 20-40,до праці повертаються 10-20%хворих.

  Кожні 2 секунди одна людина вражається інсультом,кожні 6 секунд забирає одне людське життя.У світі від цієї недуги помирає близько 10%населення.Експерти ВООЗ припускають,що кількість інсультів на земній кулі зростатиме,тому що населеня нашої планети старіє.До того ж надто розповсюджені фактори ризику розвитку інсульту,до яких,передусім,належать артеріальна гіпертонія,хвороби серця,цукровий діабет,ліпідемія,безсимптомний стеноз сонної артерії,гіперхолестеринемія.Сприяють цьому також фактори,пов'язані зі способом життя,-гіподинамія,хронічний стрес,неправільне харчування,паління,зловживання алкоголем.

  Те,що мозковий інсульт вражає молодих працездатних людей,пов'язане в першу чергу,з розповсюдженням артеріальної гіпертензії,яка є провідним чинником ризику.

  Ішемічний інсульт-це динамічний процес, у перші хвилини якого в дільниці мозку з фатальними зниженням мозкового кровотоку формується інфарктне ядро зі швидкою загибеллю нейронів.Зниження мозкової перфузії обмежує постачання кисню і глюкози до мозку.

   В останні роки увагу науковців привертає те,що причиною розквитку інсультів у людей молодого віку є метаболічний синдром,який включає поєднання гіпертензії,дисліпідемії, ожиріня.Метаболічні порушеня спричиняють дезорганізацію судинної стінки,що є основною причиною виникнення ішемічного інсульту.Наявність метаболічного синдрому не лише збільщує ризик виникнення серцево-судинних захворювань і сприяє більш ранньому їхньому розвитку.а й веде до виникнення сериозних ускладнень.

  У Харківській області динаміка захворюваності протягом  2012-2016 років не має тенденції до зменшення,що підтверджується кількістю щорічно зареєстрованих інсультів:2012рік-8017випадків;2013-7909;2014-8166;2015-8110;2016-8158.

  У попередні роки (2009-2010-Й)у Харківській області було діагностовано значно менше інсультів-5030 і 4732 випадки відповідно.

  Сьогодні основною стратегією первинної профілактики інсульту є виявлення та корекція чинників ризику.Саме зміна способу життя може значно знизити ризик виникнення інсульту.Науковцями визначено 7 життєвих звичок,які значеною мірою впливають на зниженя ймовірності виникнення інсульту:фізична активність,контроль холестерину,првильне харчування, контроль кров'яного тиску,оптимальна вага тіла, контроль рівня цукру у крові.відмова від паління.

  У цілому, якщо людинадотримується усіх зазначених вище правил,імовірність виникнення інсульту скорочується майже вдвічі,порівняно з тими,хто не намагається виконувати жодного правила щодо здорового способу життя-не палити;правильно харчуватися(щодня вживати до 5 порцій овочів і фруктів);- контролюватьи рівень артеріального тиску;-кожного дня потягом 30 хвилин виконувати будь-які фізичні навантаження або проходити пішки відстань 3 км;-прагнути до рекомендованих об'ємів талії.які не перевищують 102см у чоловіків і 88-у жінок.

  Вторинна профілактика спрямована на запобігання розвитку повторного інсульту.Вона передбачає підтримання артеріального тиску на рівні 120/80мм.рт.ст..відмову від паління, щоденне оптимальне фізичне навантаження,лікувальну фізкультуру, а також контроль рівня  холестерину в крові і прийом необхідних препаратів.

   Для зменшення кількості інсультів,безперечно,потрібні зусилля медиків,направлені на профілактику і лікування  захворювання.Велике значення має також підвищення ефективності лікування мозкового інульту.

  Інсульт потребує невідкладної медичної допомоги.Застосування методу тромболізису при лікуванні ішемічного інсульту є надзвичайно ефективним.Таке лікування дає найбільш швидке і повне відновлення функції нейронів(клітин головного мозку)

  Терапевтичне "вікно.протягом якого можна вдатися до тромболізису,становить усього три години від початку захворювання.Саме тому вкрай важливо знати і не пропустити перші симптоми хвороби,це:

-раптова слабкість м'язів,заніміння в ділянці обличчя,руки,ноги або однієї половини тіла;

-раптове порушення мовлення та розуміння мови,з якою звертаються;

-раптова повна або часткова втрата зору на одне або обидва оак;

-раптовий і надзвичайно сильний головний біль;

-раптова втрата рівноваги,запаморочення,нудота.

  За появи будь якого із перелічених симптомів необхідно терміново викликати невідкладну допомогу.

                                                               За матеріалами Управління хорони здоров'я                                                                          Харківської   облдержадміністрації та Харківського 

                                                               обласного центру здоров'я

                                                               Л.ДОВГОПОЛА

                                                               Лікар-невропатологКЗОЗ"Дворічанська ЦРЛ".

 

Мои статьи | Просмотров: 158 | Добавил: clr | Дата: 23.11.2017 | Комментарии (0)

На сегодня проблема лечения псориаза является одной из самых актуальных в дерматологии.

  Псориаз-довольно часто встречающееся кожное заболевание, которым болеют до 3%населения,к нему существует наследственная предрасположенность.

   Заболевание начинается с появления бляшки в виде сухого участка на коже,который не вызывает никаких неприятных ощущений.В начале болезни установить диагноз сложно,потому что подобное проявление могут быть и при других кожных заболеваниях.Псориатические бляшки появляются обычно на разгибательных поверхностях рук и ног,особенно по краю роста волос.

  Обострения сменяются относительно благополучными периодами,когда на коже остаются единичные бляшки или высыпания исчезают совсем.Лечение способствует тому,чтобы благополучные  периоды были максимально продолжительными.

  Иногда стресс или другой неблагоприятный фактор вызывает новое обострение псориаза.Особое внимание своему здоровью необходимо уделять во время смены сезонов.В 85% случаев псориаз обостряется на фоне похолодания.

   Течение псориаза напрямую связано со всеми обменными процессами в организме.Поэтому для профилактики обострений очень важна диета:соблюдать ее нужно постоянно-как при обострении,так и во время ремиссии,употреблять блюда преимущественно в отварном,тушенном виде.При интенсивном прогрессировании заболевания необходимы разгрузочные дни.

  Необходимо ограничить или полностью исключить острые блюда,приправы(горчица.хрен,аджика и др.)копченые продукты,крепкие мясные,рыбные,грибные бульоны и соусы.

  Желательно значительно сократить потребление поваренной соли и соленых продуктов.Свести до минимума потребление сахаросодержащих продуктов(конфеты,варенье,пирожные и др.)

  Особое внимание необходимо обратить на потребление растительных масел и других продуктов, в состав которых входят полиненасыщенные жирные кислоты(ПНЖК). Поступление ПНЖК в организм в достаточном количестве очень важно при псориазе,так как они образуют в организме биологически активніе вещества,которіе положительно влияют на состояние кожи и стенок кровеносных сосудов,нормализуют обмен веществ.

  При составлении диеты важно помнить о включении в рацион продуктов,богатых витамином Е(растительные масла),витаминомС(шиповник, сладкий перец,смородина),витамином А(печенка говяжья,крупа гречневая),а также биофлавоноидами(смородина,цитрусовые).

   В последнее время особое уделяется изучению действия на организм микроелементов.При псориазе необходимо поступление в организм с продуктами питания цинка,от которого зависит выробатка белка, необходимого для заживления кожи, повышения иммунитета и антиоксидантной защиты.Он содержится  в семенах подсолнечника,тыквы,орехах,кукурузе,моркови,редисе,цветной капусте,зеленом луке,горохе.

  Очень важно максимально ограничить прием алкоголя.Спиртное -одиниз самых мощных пусковых факторов для обострения псориаза.

  Особая роль в профилактике болезни принадлежит санаторно-курортному лечению.Санатории курорта Хмельник,санатории"Одесса","Куяльник"в Одессе,"Авангард"-в г.Немиров Винницкой области,"Горная Тиса"-в Закарпатской областилечат больных псориазом,что помогает отсрочить наступление очередного обострения.Однако успех санаторно-курортного лечения во многом зависит от формы псориаза и стадии болезни.В силу этого,а также с учетом наличия  у больного  сопутствующих заболеваний,климатическое лечение может быть примерно только после  консультации с врачом.

  Выполнение этих рекомендаций позволит уменьшить частоту  и продолжительность обострений и улучшит качество жизни пациента,болеющего псориазом.

                                                                                          Н.Кирсанова

                                                                                          Врач КУОЗ"Двуречанская ЦРБ".

Мои статьи | Просмотров: 133 | Добавил: clr | Дата: 14.11.2017 | Комментарии (0)

Всесвітній день боротьби з раком молочної залози(РМЗ)та Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози відзначається щорічно 20-го жовтня.Тому весь жовтень присвячено висвітленню проблем цього загрозливого захворювання.У багатьох країнах із жінками проводиться активна просвітницька робота:лікарі -онкологи,громадські організації та органи влади акцентують особливу увагу на профілактиці та боротьби з РМЗ,

  Міжнародним символом,який використовують особи й організації,залучені до руху з інформування суспільства про РМЗ,є рожева стрічка.

  РМЗ-найчастіша форма злоякісних пухлин у жінок,що складає 20% від усіх злоякісних пухлин.У структурі захворюваності на злоякісні новоутворення РМЗ посідає друге місце після раку шкіри.Імовірність виникнення раку збільшується з віком прямо пропорційно,приблизно4% хворих складають жінки молодші 30 років.Найбільша смертність від раку грудей зазвичай у віці 40-50 років.

  У розвитку РМЗ ітотну роль відіграють попередні патологічні процеси в її тканинах, в основному повторні дисгорманальні гіперплазії з утворенням вогнищ фіброзно-кістозної мастопатії(фіброаденоматозу).Причинами цих змін у тканині молочної залози служтить низка ендокринних порушень,нерідко обумовлених супутніми захворюваннями яєчників,повторними абортами, неправільним годуванням дитини і т.п. Ризик розвитку раку збільшенням  розміру залози.

  Локалізація ракових пухлин у молочних залозах різноманітна.Однаково часто  заражається як права,так і ліва залоза;приблизно у 2,5%спостерігається двостороній РМЗ.Вузол у другій залозі може зявитися як метастазо,так і другою самостійною пухлиною.

    Місцеве поширення раку молочної залози на шкіру залежить від близькості його розташування до шкіряного покрову і від інфільтруючого характеру росту пухлин.Один із типових симптомів раку-фіксація, зморшкуватість і втягнення шкіри над пухлиною з переходом у більш пізніх стадіях в обмежений лімфостаз(симптом "апельсинової шкіри")і виразку.Глибоко розташовані пухлини швидко зростаються з підлягаючою фасцією і м'язами.Загалом рівень захворюваності на РМЗ за останні два десятиліття зріс на 30%.Однак смертність не збільшується,завдяки поліпшенню діагностики і методів лікування,оскільки на початковій стадії РМЗ виліковується майже повністю.

Захворіти на РМЗ  може будь-яка жінка,хоча в одних ризик захворювання високий,а в інших -низький.Чинниками,які підвищують ризик захворювання, є вік понад 40 років,спадкова схильність,пізня менопауза,ранній початок місячних(до 12 років),пізні перші пологи(у віці 30 років)або їх відсутність,переривання вагітності,фіброзно-кістозна мастопатія,ожиріння,куріння.До цього переліку можна додати також погану екологію.гормональні порушення,неправільне харчування.алкоголізм.

  Як і в усьому світі,захворюваність на РМЗ в Україні зростає в середньому на 1-2%за рік.У структурі онкопатології українок це захворювання посідає одне з перших місць.В цілому щороку це грізне захворювання забирає життя майже 7,5 тис.жінок по всій Україні.

На жаль,пізне виявленя цього захворювання є однією з головних причин того,що в Україні зростання захворюваності супроводжується високим рівнем смертності,хоча в світі помітна тенденція до її зниженя(в середньому на 1%за рік).РМЗ дігностується в запущених стадіях у 22%українських пацієнток, і половина з них помирає протягом першого року після виявлення.

Не останню роль у пізньому звернені до лікарів-професіоналів відіграє необізнаність суспільства щодо справжнього стану проблеми РМЗ,не контрольований державою стихійний розквіт самореклами "народних цілітелів",некомпетентних і непорядних людей.Через неправільне лікування хворі втрачають час,а хвороба прогресує.

   Основними методами,які дозволяють своєчасно виявити це захворювання,є регулярне самообстеження молочних залоз,обстеження у мамолога-онколога один раз на рік та проведення УЗДмолочних залоз жінок віком до 40 років- 1 раз на 2 роки,після 50 -щорічно мамографія.

 Своєчасне звернення до лікарів(ультрозвукове та мамографічне обстеження молочних залоз)дозволяє виявити новоутворення на ранніх стадіях розвитку.

  У м.Харкові і районах області діють міська й обласна комплексні програми профілактики РМЗ.У поліклініках,жіночих консультацій і поліклінічних відділеннях лікарень проводяться профілактичні огляди жінок із обов'язковим мамографічним та ультрозвуковим обстеженням молочних залоз.Їхньою метою є рання діагностика злоякісних новоутворень.

  Адже виявити злоякісну пухлину молочної залози на доклінічному етапі допомагає певний алгоритм діагностики, першими етапом якої є мамографічний скринінг.

  Вся профілактика та  лікуваольна робота в Харкові й області координується Комунальним некомірціним підпрємствам "Обласний цетр онкології, що є спеціалізованим медичним закладом,у якому існують усі можливості для якісної діагностики та лікування РМЗ,

  У структурі захворюваності на злоякісні новоутвореня РМЗ посідає друге місце після раку шкіри.

   В області на РМЗ страждають понад 12 тис.осіб.Минулого року зареєстровано 978 нових випадків захворювань,серед яких,на жаль,5,6% діагностовано в невиліковних стадіях.

  Протягом 2015 року по Харкову і Харківській області було проведено 175285 мамографічних обстежень і при цьому виявлено 1290 випадків новоутворень молочної залози,а у 2016 році в результаті проведення 151949 мамографічних обстежень-1297 випадків.

  Смертність від цього загрозливого захворювання у Харківській області у2015 році становила 30,7 випадків на 100тис.населення у 2016-му34,5,а загальноукраїнський показник у 2016 році-30,2.Пік захворюваності припадає на 55 років,колибільшість жінок вже перебуває у менопаузі.

  Кожна жінкаповинна знати:раннє виявлення раку -запорукайого повного вилікування!Рак молочної залози-не вирок,це хвороба,яку лікують і перемагають!

                                              За матеріалами КПН"Обласний центр онкології"

                                                                        В.Кучер

                                              Лікар акушер-гінеколог КЗОЗ"Дворічанська ЦРЛ"

 

 

Мои статьи | Просмотров: 135 | Добавил: clr | Дата: 08.11.2017 | Комментарии (0)

Десятого жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров'я.Ця дата входить до переліку міжнародних днів,що відзначаються ООН.

  Багато хто вважає,що психічне здоров'я-це відсутність психічних захворювань.На справді,це загальне благополуччя ,на тлі якого людина здатна реалізовувати свій потенціал та справлятися з щоденним стресом.

  Всесвітній  день психічного здоров'я відзначається з 1992 року.Він створений,аби привернути увагу до цієї проблеми та скоротити поширення депресивних розладів,шизофренії,хвороби Альцгеймера,наркотичної залежності ,епілепсії та розумової відсталості.

  Психічне здоров'я має першочергове значення для особистого благополуччя,підтримки здорових сімейних відносин і затності кожної людини зробити внесок в життя суспільства.Адже,фізичне здоров'я неможливе без психячного.

  За даними ВООЗ,на психічні захворювання в наші дні страждають більше 450 млн.людей,а в західних країнах кожна сьома людина страждає на параною,шизофренію або схильна до депресій та алкоголізму. 

  Згідно зі статистикою,в Україні 1,2 млн.жителів(це більше 3%усього населення)страждають на психічні розлади,і цей показник із кожним роком зростає.Вже котрий рік поспіль за кількістю психічних розладів  Україна займає перше місце в Європі.За оцінками фахівців,від різноманітних нервових розладів страждає кожен третій українець.

  Сучасні українці стали дуже збудливими та депресивними - за останні 10 років кількість самогубств у країні збільшилась удвічі.За прогнозами фахівців до 2020 року психічні розлади увійдуть до першої п'ятірки хвороб,які переважатимуть за кількістю людських працевтрат,пов'язаних із цими захворюваннями.Психічні розлади обженуть у цьому плані навіть серцево-судинні захворювання,які нині традиційно переважають у структурі захворюваності населеня земної кулі.Це прогнози Всесвітньої організації охорони здоров'я.

 Психічні розлади можуть указувати на наявність багатьох інших проблем зі здоров'ям або,навпаки -бути наслідком проблем.Вони можуть виникати у будь-чкому віці у людей,які представляють найрізноманітніші культури.

  На психічне здоров'я впливають різноманітні фактори.На  думку фахівців,зростання захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні й економічні катаклізми в країні. а передвісниками хвороб є стреси.

   Стреси здебільшого призводять до неврозів,від яких один крорк до непоправних психічних розладів.До речі, медики давно вже встановили перелік професій,представниками яких найбільш схильні до стресів.Це шахтарі,пожежники і самі ж лікарі. У цьому списку є вчителі, психологи та журналісти.Здоров'я населення залежить від рівня благополуччя всього суспільства і від його уваги до цих проблем.Найважливіше,що втрачає людина через нервово-психічні розлади,-це працездатність.

 Будьте уважними один до одного.Оберігайте власне психічне здоров'я і пам'ятайте про людей із психічними розладами, які поруч.Перед душевною недугою всі рівні-багаті й бідні,відомі особистості та звичайні люди.Бережіть себе.

                                                      За матеріалами КЗОЗ" Харківський обласний                                                                                                                        центр  здоров'я"

                                                                                                            О.САНІН

                                                                                                     Лікар-психіатр

Мои статьи | Просмотров: 140 | Добавил: clr | Дата: 07.11.2017 | Комментарии (0)

Двадцять восьмого вересня відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом.

  Сказ - особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютноюсмертністю.У відповідності до оцінки ВООЗ,вона входить до п'ятірки найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціальносоціально-економічні збитки.

  Понад 30 років триває епізоотія сказу природного типу в Європі,основними джерелами якого є дикі м'ясоїдні тварини, здебільшого лисиці.У 70-80-х роках минулого століття сакз був розповсюджений на території близько 28 країн Європи.У Німеччині,Австралії щорічно діагностували від 780 до понад 9 тис.випадків захворювання.Із впроавдженням у комплекс протиепізоотичних заходів пероральної атирабічної імунізації лисиць, починаючи з 1983 року,епізоотична карта Європи зазнала кардиальних змін. Науково обгрунтована організація та чітке виконання програм з іррадикації сказу в країнах Європейського Союзу,Комплексні заходи боротьби зі сказом природного типу на території Польщі та країн Прибалтики, які включали систематичну імунізацію диких тварин, призвели до зменшення в цих регіонах кількості випадків захворювання у 2-4 рази.

  Джерелом збудника найчастіше виступають лисиці, коти,собаки,домашні сільськогосподарські тварини.У треті випадків зараження відбувається при укусах диких тварини,в решті - винуватцем ураження людини сказу є домашні тварини і худоба.

  Сказ передається парентерально, зазвичай під час укусу людинихворою твариною(слина,у якій міститься збудник, потрапляє в ранкуі вірус проникаєв судинне русло).Більшість укусів тварин вважати небезпечними щодо зараження сказом, через те,що в момент укусу тварина можене мати зовнішніх ознак захворювання.Однією з основних ознак хвороби є водобоязнь.утрудненняпід час ковтання рідини,судоми при спробі пити воду.Саме тому сказ називають ще й гідрофобією.З моменту появи таких симптомів це захворювання стає смертельним.

  За даними  Міністерства охорони здоров'я України. за останні 10 років у нашій державі щорічно реєструється зростання епізоотії сказу.Особливо  напруженою епізоотична ситуація залишашається в Донецькій,Полтавській і т.д.

  Крім того,на території країні поряд із класичними штамами вірусу сказу в південно-східному регіоні має місце циркуляція європейських лісавірусів летючих мишей(генотип5)

   Антропоургічних(міський)тип сказу в Україні еволюціонує за рахунок некотрольованого збільшення численості бродячих і безпритульних собак.Це зумовлено відсутністю чіткої нормативно-правової бази щодо розведення і утримання собак і котів,адміністративної та юридичної відповідальності їхніх власників, особливо у приміських зонах зонах і сільських місцевостях.

  Таким чином. напружена епізоотична ситуація в Україні стосовно сказу зумовлена різманіттям резервуарів і джерел збудника інфекції.Якщо раніше всі штами вірусу сказу розглядалися в єдиному антигенному відношенні,то нині класифіковано його 4 серетотипи та 7 генотипів.

  За атирабічною допомогою упродовж 8 місяців 2016 року до лікувально-профілактичних закладів Харківської області звернулося 2718 осіб, з них отримали призначення на лікування 298 постраждалих.Від скажених тварин постраждала 71 особа.У 2015 році за антирабічною допомогою звернулися 4103 постраждалих від укусів тварин,отримали призначення на лікування 711 осіб,у тому числі 85 постраждалих від скажених тварин.

  За 2016 рік доКЗОЗ"Дворічанська ЦРЛ"за антирабічною допомогою з приводу укусів тварин звернулося 32 особи.Із них щеплення було проведено 10 особам.За 9місяців поточного року за антирабічною допомогою звернулося 13 осіб, призначено щеплення 4 особам.

  Одним із найголовніших заходів профілактики сказу єімунізація тварин.Парантеральна імунізація (вакцинація)домашніх тварин включає обов'язкову імунізацію всього поголів'я собак на всій території  країни;котів-у зонах стійкого неблагополуччя;сільськогосподарських тварин-при спалахах захворювання.

   Щорічно в Украине здійснюється 5 млн.щепленьтварин проти сказу.

   Медики наголошують,що до лікаря слід звертатися відразу після контакту(укусу або ослинення ) з підозрілою твариною,оскільки при проявах клінічних ознак врятувати хворого не вдається.

  Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки,перш за все,втрата відчуття страху.Звірі втрачають обережність і навіть удень з'яляються у населених пунктах,нападають на людей і тварин.

   У разі вчасного зверненя постраждалого до лікуваної кстанови проводиться щеплення антирабічною вакциною,яка попереджає захворювання і врятовує життя.У разі несвоєчасного проведення вакцинації після укусу інфікованої тварини хвороба закінчується смертю.

  Інкубаційний період сказу досить тривалий-від 15 до 55рокі(хоча може тривати  і до року).Перші ознаки хвороби виникають пізно,коли в мозку вже відбулися руйнівні процеси(набряк,крововилив,деградація нервових клітин),які роблять лікування проблематичними.Для полегшення виснажливого стану хворого проводиться симптоматичне лікування.

  Однією з головних причин,що призводить до захворювання і смерті покусаних скаженими тваринами людей,є небважання або незнання про необхідність пройти профілактичне лікування вакциною.Крім того,причиною смерті від цього страшного захворювання стають пізнє звернення до фахівців, отже,і пізній початок лікування, а також перерване профілактичне лікування або порушення режиму поведінки щепленого у період атирабічних щеплень(вживання алкоголю).Очищення рани й імунізація, зроблені якомога раніше після підозрілого контакту з твариною,можуть запобігти розвитку сказу практично на 100%.

  Якщо вас укусила тварина або її слина потрапила на вашу шкіру чи слизової оболонки, обов'язково зверніться до лікаря.Питання проведення антирабічної допомоги постраждалому вирішує лікар.Єдиним захистом від хвороби  є щеплення,причому вононе має протипоказань!Якщо вас укусила домашня тварина,з'ясуйте ім'я та адресу її господаря.Це необхідно для того,щоб ветеринар міг спостерігати за станом тварини протягогм 10 діб від моменту укусу.Якщо тварина протягом цього часу залишається здоровою,небезпеки зараження сказом для постраждалого вже не існує і необхідності в проведенні антирабічних щеплень немає.

   Щоб запобігти захворюванню на сказ,дотримуйтеся таких правил:

- не контактуйте з бездомними і дикими тваринами, розповідайте дітям про небезпеку таких контактів;

-не провокуйте тварин на укуси:не намагайтеся годуват,надавати допомогу невідомим, безпритульним тваринам,дражнити їх;

-уникайте скупчень безпритульних собак;

- при укусі або ослинненні підозрілою твариною промийте рану водою з милом,краї рани обробіть розчином йоду;

-своєчасно робіть своїм домашнім тваринам щеплення проти сказу.

                                                                     За матеріалами КЗОЗ"Харківський обласний                                                                             центр здоров'я"

                                                                     КЗОЗ"Дворічанська ЦРЛ"

                                                                     І.Меркело

                                                                     Лікар- хірірг

Мои статьи | Просмотров: 151 | Добавил: clr | Дата: 05.10.2017 | Комментарии (0)

 Гепатит является одним из самых распостраненных и серьезных инфекционных заболеваний в мире,но  многие люди остаются неосведомленными в отношении его опасности.

  Вирусные гепатиты- это инфекционные заболевания,вызванные вирусами А,В,С,Д,Е,F,G.

  Гепатиты А и Е распространяюся при употреблении воды или продуктов, загрязненных вирусами.Поэтому заболевание возникает при несоблюдении элементарной личной гигиены или нарушении санитарных правил при приготовлении пищи.

  Гепатит А, как правило, не вызывает тяжелых последствий, не переходит в хроническую форму.

  Гепатит Е чаще встречается в жарких, с плохим водоснабжением странах.Он особенно опасен для беременных женщин, у которых это заболевание протекает крайне тяжело и может привести к гибели плода,и женщины.

  Основная мера профилактики гепатитов Аи Е -соблюдение гигиены, мытье рук и продуктов, достаточная термическая обработка при приготовлении пищи.

  Гепатиты В,С,Д,F,G передаются через биологические жидкости организма.Они характеризуются тяжелым поражением печени ,длительным хроническим течением, серьезными осложнениями.

  Передача происходит в результате повторного использования одноразовых шприцев, нанесения татуировок, выполнения маникюра, использования бритвенных лезвий или подобных предметов,зараженных инфицированной кровью.Взрослые инфицируються чаще всего от полового партнера.Инфицирование детей происходит,передаваясь от матери к матери во время родов, от инфицированного члена семьи, от другого инфицированого ребенка.

  К группе риска заражения гепатитами относятся: потребители инъекционных наркотиков; лица получающие донорскую кровь или ее компаненты; люди, сделавшие пирсинги или татуировку нестерильными инструментами; медицинские работники, имеющие контакт с инфицированной кровью; дети, рожденные от матерей, инфицированых вирусом гепатита; лица, имеющие половой контакт с инфицированным партнером;люди,использующие общие с больным предметы личной гигиены- бритв,ножницы,зубные щетки,на которых могут оставаться микродозы зараженной крови.

  Вирус гепатита В очень заразен.Кроме того, он устойчив во внешней среде и может сохраняться в течении целой недели.

  95% инфицированных людей не знают о своем заболевании, но представляют риск для окружающих, передавая инфекцию другим,чаще всего близким людям.Заражение может произойти незаметно для пациента.Часто начало заболевания бессимптомно, при хорошем общем самочувствии, которое может сохраняться длительное время.Однако у некоторых людей болезнь начинается остро,с симптомами, включающими желтизну кожи и глаз,темную мочу,чрезмерную усталость, тошноту,рвоту, боли в животе.Они продолжаются несколько недель.При благоприятном течении может наступить выздоровление, но часто развивается хронический гепатит.Обнаружить, что человек инфицирован,можно только  при исследовании крови пациента.

  Главным средством для профилактики гепатита В является вакцинация, которая применяется уже более 20 лет.Вакцина против гепатита В отличается высокой степенью безопасности и эффективна в 95% случаев.

  Всемирная ассамблея здравоохранения в 1992 году приняла резолюцию, которой рекомендовано проводить глобальную вакцинацию против гепатита В.

  До настоящего времени во всем мире использовано более одного миллиарда доз вакцины против гепатита В.Во многих странах Африки, где обычно от 8 до 15% детей становились хронически инфицированными вирусом гепатита В, вакцинация сократила показатели хронической инфекции среди привитых детей до 1%.

  ВОЗ рекомендует,чтобы во всем мире все дети грудного возраста получали вакцину против гепатита В как можно скорее после рождения, в идеале - до 24 часов.После проведения полной серии вакцинации, более чем у 95% детей вырабатывается защита,которая сохраняется  на протяжении,по меньшей мере, 20 лет и,вполне вероятно,всей жизни.

  Наиболее коварной формой вирусного гепатита является гепатит С, так как только 10% заболевших излечиваются.У остальных пациентов развивается хронический восполительный процесс в печени, который в 20% переходит в цирроз.Вирус гепатита С очень изменчив, поэтому вакцины против него нет.

  Специфическое противовирусное лечение гепатитов проводиться после дополнительного обследования пациента.Продолжительность лечения,вероятность излечения зависят от типа вируса,пола и возраста пациента, активности процесса.Лечение сложное,дорогостоящее и длительное.У большинства  людей оно, даже если продолжать всю жизнь, не излечивает инфекцию гепатита В и С, а лишь подавляет размножение вируса.

   Для профилактики заболевания необходимо принять все меры,чтобы обезопасить себя и своих близких: нельзя пользоваться чужими предметами личной гигиены-маникюрными ножницами,бритвами, зубными щетками;пирсинг и татуировку производить отлько стерильными инструментами;обрабатывать и закрывать любые порезы и открытые раны;пользоваться барьерными противозачаточными средствами.

                                                                                                               Н.Кирсанова

                                                                                     Врач КУОЗ"Двуречанская ЦРБ"

  

Мои статьи | Просмотров: 131 | Добавил: clr | Дата: 07.08.2017 | Комментарии (0)

Ботулізм-хвороба, яка являє собою гостре харчове отруєння токсинами бактерій ботулізму.Захворювання виникає внаслідок вживання харчових продуктів,у яких містяться ботулотоксини, характеризується переважно ураженням нервової системи,проявляється у вигляді м'язових паралечів і парезів.

  Бактерії ботулізму можуть існувати в грунті,воді у вигляді спор,які внаслідок проростання перетворюються у вегетативну форму.Цей процес є можливим тільки в анаеробних умовах,тобто при відсутності кисню.Такі умови можуть створюватися у грунті, при потраплянні спор у кишківник тварин,птахів, а також риби,та найголовніше- в харчових продуктах:консервах із грибів,м'яса,овочів домашнього приготування,сирокопченій ковбасі,солонині,балику,в'яленій і копченій рибі.

  Бактерії ботулізму при температірі 2-37С інтенсивно розмножуються і при цьому виробляють сильні токсини.Наявність ботулотоксину не змінює смаку продуктів.Найчастіше причиною ботулізму стає вживання консервованих у домашніх умовах забруднених спорами збудника продуктів:овочів,грибів,м'ясних виробів і солоної(в'яленої) риби.

  Резервуаром і джерелом збудника ботулізму є грунт, а також дикі і деякі домашні тварини,птахи(переважно водоплавні),гризуни.Від тварин-носіїв бактерії потрапляють у грунт і воду.Отже, риба із відкритих водоймищ може бути забруднена збудником ботулізму.Якщо така риба погано оброблена перед солонням або  в'яленням, то вона можебути небезпечною для здоров'я і навіть життя людини.

  Ботулотоксини належать до найсильніших отруйних біологічних речовин.Вони швидко всмоктуються в кишківнику,проникають у кров і розносяться по всьому організму.Перші ознаки хвороби з'являються вже через декілька годин після вживання отруйної їжі.Виникають головний біль, запаморочення, слабкість, безсоння, біль у животі,нудота,блювання,спрага.Пізніше з'являються скарги на порушення зору:поява"туману",або"сітки"перед очима,нечітке чи подвійне зображення предметів.Згодом порушується ковтання, мова стає нерозбірливою, гугнявою, з'являється хрипкість голосу і настає його повна втрата.Хвороба може закінчитися летально через гостру дихальну недостатність і зупинку дихання.

  При появі  ознак отруєння не можна зволікати,слід відразу звернутися до лікаря.Хворого з підозрою на ботулізм негайно госпіталізують.Успіх лікування залежить від своєчасного звернення за медичною допомогою.

  Щоб запобігти захворюванню на ботулізм,слід суворо дотримуватися санітарно-гігієнічних норм при виготовленні консервів,стерелізувати посуд для заготовлення продуктів тривалого зберігання.Рибні і м'ясні продукти слід консервувати виключно в свіжому вигляді, попередньо ретельно очистивши від частинок грунту.Консервація перестиглих плодів є неприпустимою.

  Консервування в домашніх умовах повинно здійснюватися в суворій відповідності з рецептурою при достатній концентрації солі і кіслоти у відкритому для доступу повітря посуді.

  Не можна вживати в їжу сумнівні харчові продукти (в'ялену,копчену рибу,консерви),особливо такі, що придбані на стихійних ринках і у невідомих осіб.

                                                                        За матеріалами Харківського обласного

                                                                                                              ценрту здоров'я.

                                                                              Підготовлено  КЗОЗ"Дворічанська ЦРЛ".

Мои статьи | Просмотров: 157 | Добавил: clr | Дата: 24.07.2017 | Комментарии (0)

  Останнім часом спостерігається стрімке зростання захворюваності на алергію.За даними ВООЗ,алергія виходить у лідери за поширеністю.На сьогодні алергія набрала загрозливі масштаби для людства. За останні 16 років кількість хворих на алергію на нашій планеті збільшилася в 3 рази. Алергічні захворювання  негативно впливають на якість життя пацієнта і призводять до значних економічних збудків. Проблема алергії настільки актуальна, що за рішенням Всесвітньої організації алергії (WAO)і Всесвітньої організації імунопатології (WIPO) в усьому світі 8 липня щорічно, починаючи з 2005 року,відзначають " Всесвітній день боротьби з алергією".Метою заходів,які проводяться у цей день,є привернення уваги суспільства до проблеми алергічних захворювань, а також їх своєчасної профілактики.

  Поняття" алергія"( грец.Alios-інший+ergon- дія)ввів у вжиток австрійський лікар Пірке в 1906 році для характеристики зміненої реактивності організму.Речовини, що викликають алергію, носять назву алергентів- антигенів( грец.anti-префікс,що означає протидію, і genos - породжує).

  Науковці вважають,що зростання алергічних патологій у всьому світі пов'язане з погіршенням екологічної ситуації, якості харчових продуктів, щоденним контактуванням із засобами побутової хімії та косметикою, а також із генетичними мутаціями.

  Алергія- хвороба, яку можна визначити як гостру реактивність організму, що виявляється в неадекватній реакції на деякі речовини, не шкідливі для більшості людей.Такі речовини називаються алергенами, прчому вони можуть бути як природного,так і хімічного походження.Алергенивикликають різні реакції імунної системи, коли потрапляють до організму при диханні, травленні та безпосередньому контакті зі шкірою.

  Сьогодні виділяють низку причин алергії,здатних викликати розвиток алергічного захворювання, серед яких:

-надмірно стерильні побутові умови.Як би дивно це не звучало, але прагнення до ідеальної чистоти, з використанням цілого розмаїття засобів побутової хімії у повсякденному житті, може призвести до порушеня імунної системи у бік алергічних проявів.Саме з цим пов'язують набагато більшу кількість випадків алергії у жителів мегаполісів, ніж у сім'ях жителів сільської місцевості.Крім того, цей факт пояснює більшу поширеність реакцій у людей із вищим соціальним статусом;

-спадковість.Є доведеним фактором,що алергія здатна передаватися дітям від батьків, частіше по материнській лінії.Якщо алергія спостерігається в обох батьків, ризик її розвитку у дитини складає не менше 80%;

-захворювання внутрішніх органів.Поштовхом до розвитку алергічної реакції є різні захворювання шлунково-кишкового тракту, нервової та ендокринної систем;

-екологічні фактори. Завдяки "досягненням" сучасної цивілізації з першого дня життя кожна людина починає активно контактувати з численними різноманітними хімічними речовинами й агресивними аерозолями.Практично всі сучасні харчові продукти містять гормони,антибіотики,біологічно активні речовини та ін.Люди піддаються практично постійному впливу електромагнітного випромінювання.Все це безслідно пройти не може, що і підтверджується стрімким зростанням алергічної патології;

-часті інфекційні захворювання, особливо в ранньому віці, які створюють серйозні причини для майбутнього розвитку алергії.

  Для діагностування алергії проводяться шкірні проби та визначення рівня імуноглобуліну Е. Шкірні або скаріфікаційні проби вважаються найпростішим способом моніторингу та діагностики гіперчутливості організму до тих чи інших зовнішних подразників.У ході дослідження невелика кількість алергену вводиться в товщу шкіри спини або передпліччя пацієнта.Якщо організм хворого сенсибілізований по відношенню до введеного алергену, то протягом півгодини розвивається алергічна відповідь.Рівень імуноглобуліну Е визначається шляхом проведення аналізу крові.

  До найбільш поширених алергенів належать:

-пилок рослин - він є основною причиною сезонних спалахів алергії;

-хімічні речовини(засоби для прибирання,миття посуду,пральні порошки,розчинники тощо);

-медикаменти(алергічну реакцію може викликати будь-який препарат);

-пилові кліщі,які разом із пилом потрапляють в організм людини через дихальні шляхи;

-пліснява,спори якої легко переносяться з повітрям(їх важко знищити,оскільки  вони легко проходять через фільтри та маски);

-тварини(алергія на тварин може з'явитися після спілкування з собакою,кішкою,кроликом,хом'яком,конем і навіть пташкою.Її викликають речовини,що знаходяться у відмерлих лусочках шкіри,слині та сечі тварин, а не шерсть,як вважає більшість людей);

-укуси комах,які викликають не лише біль,печію,набряки і почервоніння,-алергічна реакція на укус бджоли,мурахи чи оси може призвести до анафілактичного шоку,що загрожує життю людини;

-латекс,що викликає алергію у 1% населення промислового розвинених країн;

-продукти харчування,які також можуть бути потенційним джерелом алергії.Харчова алергія може бути зумовлена порушенням функції травлення внаслідок хвороб шлунково- кишкового тракту;

-гельмінти,присутність яких в організмі може проявитися лише алергією.

  Розвиток алергії, залежно від взаємодії з організмом людини, має різноманітні патологічні прояви- поліноз,бронхіальна астма,кропив'янка,набряк Квінке і навіть анафілактичний шок.

  Поліноз(від латин."пилок")-хронічне сезонне алергічне захворювання,яке спричинюється пилком рослин.Це найпоширеніша недуга,на яку страждає до 20% населення, причому дорослі віком 18-40 років частіше ніж діти.Найбільш сильним алергеном є пилок амброзії, лугових трав і  бур'ян.Саме при полінозі відзначаються алергічні риніт і кон'юнктивіт.

  Алергічний риніт характеризується повною закладеністю носа,чханням,свербінням у носі і на задній стінці глотки.

  Алергічний кон'юнктивіт викликає свербіж і набряк повік,світлобоязнь,сльозотечу.Для кожного регіону характерний свій "графік пилкування"рослин.Серед пилкових алергенів найбільш частою причиною розвитку захворювань є алергени з пилку дерев(вільха,береза,ліщина,верба,дуб,тополя,клен,сосна,липа  та ін.);з пилку злаків і лугових трав(тимофіївка,костриця лучна,тонконіг,жито,кукурудза та ін.);з пилку складеноцвітних трав(полин,кульбаба,мати-й-мачуха,подорожник та ін.).

  Кропив'янка є одним із найбільш поширених алергодерматозів.Від неї потерпає 15-20%людей.Захворювання проявляється появою поодиноких або численних пухирчастих висипів на шкірі,що супроводжується свербежем різної інтенсивності.

  Бронхіальна астма характеризується тяжкістю клінічних симптомів.Вона розвивається внаслідок алергії на пилок рослин,домашній  пил,пух і пір'я птахів,шерсть тварин та ін.При бронхіальній астмі хворий страждає від нападів задухи,які  можуть бути раптовими або розвиватись поступово.Вони бувають різними за тривалістю,силою і тяжкістю.Легкі напади проявляються сухим кашлем і хрипами в легенях,задишкою.При тяжкому нападі дихання утруднюється,стає шумним, свистячим.Хворого охоплює почуття страху від того,що йому не вистачає повітря.

  Набряк Квінке має таку ж саму природу,що і механізм розвитку, що і кропив'янка,і відрізняється від неї глибиною ураження:зона набряку поверхневих шарів шкіри поширюється на підшкірні та підслизовий шари при продовженні дії алергена.

  Анафілактичний шок є дуже небезпечним для людини.З'являється він миттєво під дією алергена і є небезпечним для життя.

                                                             Алергія у дітей

До цієї напасті більшою чи меншою мірою схильні більшість малюків.Але при дорослішанні фактори  ризику знижуються.Багато систем організму дитини"дозрівають" протягом першого року життя, крім того, імунна система малюка ще кілька років буде формуватися і міцніти - тому дитячий організм часто"неадекватно" реагує на деякі продукти, ліки,тварин та інші можливі алергени.

  Причини появи алергії часто пов'язують із переїданням.Тому варто задумуватисятим батькам,діти яких набирають вагу, що перевищує вікові норми- причина появи алергії може бути викликана саме цим.Щоб виявити причину,потрібно провести "слідство",завдання якого-встановити,що і скільки їла дитина в ті дні, що передували появі захворювання.Найбільш поширеними харчовими лергенами у дітей є коров'яче молоко,курячі яйця,риба і продукти моря,м'ясо(особливо холодної обробки).

  Найчастіше алергія у  маленьких дітей може приймати такі форми:

-алергічний дерматит.Це захворювання супроводжується висипаннями на шкірі, свербінням, почервонінням.Так діти реагують на деякі нові види їжі, які з'являються в їхньому раціоні.Якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні, то мамі потрібно дотримуватися певної дієти,наприклад, виключити з раціону продукти, що містять барвники та ароматизатори,соління, копченості, деякі фрукти;

-дитячий діатез.Ставлячи діагноз"діатез",лікарі обумовлюються:це не захворювання, а аномаліяконституції,тобто це особливий стан дитячого організму,який викликається  спадковим чинником і характеризується схильністю до виникнення певних захворювань,таких як алергічні реакції, судомний синдром,респіраторні інфекції.Може з'явитися у віці 3-6 місяців і, протримавшись кілька років,зникнути;

-атопічний дерматит-це хронічне захворювання також пов'язують зі спадковим фактором.

  При проявах алергії обов'язково звертайтесь до лікаря!

 

 

Мои статьи | Просмотров: 159 | Добавил: clr | Дата: 11.07.2017 | Комментарии (0)

1-10 11-16
Поиск