ДВОРІЧАНСЬКА
ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ


Приветствую Вас Гость | RSS
...
Меню сайта
Главная » Статьи » Мои статьи

В категории материалов: 16
Показано материалов: 11-16
Страницы: « 1 2

Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам

  Щороку 31 травня відзначається Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням, встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я ( ВООЗ).

  Боротьба з тютюнопалінням залишається однією з найбільш складних і актуальних проблем у більшості країн світу. Із року в рік її наслідки стають усе відчутнішими.Для багатьох людей тютюнопаління стає токсикоманією, а смертність серед курців тільки в Європі досягла 1,2 млн.за рік.Прогноз ВООЗ ще більш невтішний:оскільки за останні 20 років масштаби тютюновживання не зменшилися, а в деяких регіонах навіть збільшилися, особливо серед молоді й населення країн, що розвиваються, тютюн може стати причиною загибелі до 10 млн.людей щорічно до 2020року.Якщо число куріїв залишиться на нинішньому рівні, то в XXI столітті тютюнокуріння може призвести до смерті одного мільярда чоловік, що в десять разів перевищить рівень смертності від хвороб, пов'язаних із сигаретами, у минулому сторіччі.

  Ситуація з палінням в Україні оцінюється експертами ВООЗ як критична.Показники тютюнової залежності серед чоловіків працездатного віку в Україні становлять більше 50%.У країні налічується понад 9 млн.активних куріїв, які становлять третину всього працездатного населення.Це величезна армія людей,поліпшити здоров'я яких можливо без значних матеріальних витрат,шляхом впливу лише на один фактор - паління!

 В Україні армія курців значно збільшується за рахунок жінок і підлітків. У числі курців більше 3 млн.жінок!Серед жінок дітородного віку ( 20- 30років) палить кожна третя - четверта.Жінка,яка курить,завдає шкоди не тільки своєму організму,але й потомству.У  пристрасті до пагубної звички переважає, звичайно ж, міське населення країни.При цьому,до 15 років почали диміти сигаретами більше 24% курців,від 15 до 24-х - 67%.

   Тютюнокуріння завдає відчутної шкоди економіці держави.За підрахунками Всесвітнього банку, через широку поширенність серед своїх громадян цієї пагубної звички Україна щорічно  втрачає близько 2 млрд.доларів.

  У таких умовах проблема боротьби з тютюнокурінням стає особливо гострою, вона давно набула характеру соціально значимої й вимагає найрішучиших заходів.

  Оцінюючи ситуацію з тютюнопалінням в Україні як критичну, експерти ВООЗ серед факторів, що обумовили її, називають низький рівень суспільної свідомості небезпеки пагубної звички для окремих громадян і суспільства в цілому, проникнення на уукраїнський ринок транснаціональнимх тютюнових компаній із їхньою масштабною й витонченою рекламою своїх виробів,відсутність законодавства стосовно паління.

  Численні приклади успішних кампаній щодо зменшення споживання тютюну в багатьох країнах світу показали ефективні шляхи вирішеня цієї проблеми.Як свідчить досвід,реалізація комплексної політики контролю за допомогою багатовекторних дій, що зараз розробляється і в Україні, об'єднання зусиль усіх зацікавлених сторін у загальному наступі на тютюнову епідемію можуть істотно поліпшити ситуацію.

  Настав час серйозно запитувати з куріїв, які не піклуються про здоров'я тих, хто працює або відпочиває поруч.Ми закликаємо вас: зробіть усе можливе для того, щоб ви і ваші діти, близькі й просто люди,які перебувають поруч, не були курцями - активними або пасивними!

  Відвикнути від паління може кожен.Виявіть волю і наполеглевість.Покінчить раз і назавжди із цим злом! Тільки слабовільні не можуть кинути курити.Не заспокоюйте себе тим, що це можна зробити завтра, не відкладайте на понеділок: вирішили - кидайте відразу!Ваше головне і найкоштоніше придбання при цьому - збереження здоров'я, не тільки власного, але й тих, хто поруч.

                                                                            За матеріалами Харківського обласного

                                                                                  центру здоров'я.

                                                                                           О.Санін Лікар - нарколог

                                                                                                                                                                                                                                                    КЗОЗ"Дворічанська ЦРЛ".

                                                        

Мои статьи | Просмотров: 162 | Добавил: clr | Дата: 31.05.2017 | Комментарии (0)

У другу суботу травня з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я проводиться Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією.У 2017 році він припадає на 13 травня.Це дає унікальну можливість ще раз звернути увагу на проблему боротьби з артеріальною гіпертензією, на питання попередженя серцево-судинних захворювань, допоможе підвищити рівень поінформованості населення і стимулювати обговорення в суспільстві питань збереження здоров'я та профілактики серцево-судинних захворювань.

  За даними статистики близько 45% хворих людей не знають, що вони мають високий артеріальний тиск.Про масштаби цієї проблеми у світі свідчить той факт,що гіпертонія виявляється у кожної третьої дорослої людини.

  Кількість людей із підвищеним кров'яним тиском із віком зростає - від однієї людини з десяти у віці від 20 до 40 років до п'яти з десяти у віці від 50 до 60 років.Указаний чинник спричиняє 2/3 усіх хвороб системи кровообігу і щорічно призводить до більш ніж дев'яти мільйонів випадків смертей у світі.

  Значна поширеність артеріальної гіпертензії серед населення обумовила збільшення кількості хвороб системи кровообігу за останнє десятиліття втричі.

  Смертність від серцево - судинної патології становить 66,3% загального показника.Високий артеріальний тиск значно підвищує ризик захворіти на ішемічну хворобу серця,мозковий інсульт, а також на серцеву та ниркову недостатність, призводить до враження судин та очей.

   У людей із високим тиском у 3-4 рази частіше розвивається ішемічна хвороба серця і в 7 разів - порушення мозкового кровообігу.Саме тому лікарі закликають громадян не займатися самолікуванням, а відвідувати лікаря не лише  для контролю власного стану здоров'я,а й для можливості заощадити на лікуванні.Це,переконані фахівці,дозволяє знизити смертність від ускладнень гіпертонічної хвороби,зокрема, інсульту.

  Артеріальна гіпертонія ( АГ ),за визначенням Комітету експертів ВООЗ,- це постійний підвищений систолічний та/або діастолічний артеріальний тиск. Верхнею межею норми вважають 140 мм.рт.ст.- для систолічного артеріального тиску,і 90 мм.рт.ст. - для діастолічного.

   Близько 90 - 95% випадків АГ відносяться до категорії есенціальної ( первинної ) гіпертонії, або гіпертонічної хвороби, яка характеризується появою високого кров'яного тиску без будь - яких очевидних медичних причин.Решта  5 - 10 % випадків мають назву " вторинна,симптоматична гіпертонія" і спричинені хворобами інших органів та систем ( нирок, артерій, серця або ендокринної системи).Всього існує понад 50 захворювань  і клінічних станів, що можуть призвести до розвитку вторинної АГ.

  За даними статистики гострий інфаркт міакарда виникає у 50 тис.українців,із яких кожен третій помирає.Щорічно 100тис.наших співвітчизників хворіють на інсульт.Серцево - судинні захворювання призводять до первинної інвалідизації працездатного населення у 33% випадків.

  Гіпертонічна хвороба є найпоширенішим захворюванням серед захворювань системи кровообігу.

   У Харківській області показник поширеності гіпертонічної хвороби у 2016 році становив 22888 випадків на кожні 100тис. населення ( у 2015 - му - 23412 випадків ).У закладах охорони здоров'я області у 2016 році на диспансерному обліку перебувало 531087 хворих на гіпертонічну хворобу ( у 2015 - му - 540687 ).Протягом минулого року було виявлено вперше в житті 39455 випадків захворювання на гіпертонічну хворобу ( у 2015 році - 41172).

  Ця хвороба частіше виникає у людей похилого віку, проте її розвиток нерідко починається ще в молодому, а інколи навіть у дитячому віці.За два останні роки захворювання на артеріальну гіпертонію виявлено у 41 дитини.

  Серед мешканців області у 2016 році зареєстровано вперше в житті 3083 випадки гострого інфаркту міокарда проти 3265-и, які мали місце у 2015 - му, 8158 інсультів,кількість яких у порівнянні з попереднім роком дещо збільшилась( у 2015 році - 8110).Ішемічна хвороба серця має високий рівень поширеності і діагностується майже у кожної п'ятої дорослої людини.

   Підвищення тиску є головним чинником ризику розвитку ішемічної хвороби серця та інсульту, причиною яких є атеросклеротичне ураження артерій.Гіпертонія і атеросклероз взаємопов'язані і посилюють дію один одного.Тому на сучасному етапі лікування гіпертонічної хвороби не зводиться лише до нормалізації артеріального тиску, воно має усувати чинники ризику, що впершу чергу передбачає попередження розвитку атеросклерозу.

    Деякі чинники ризику ( на щастя,їх більшість )є набутими ( змінюваними),отже, з ними можна боротися.Це,зокрема, куріння та алкоголь,надмірна вага, високий рівень холестерину,підвищений тиск,стреси,малорухомий спосіб життя,цукровий діабет.

   Незмінюваними чинниками ризику є наявність у сім'ї випадків серцево - судинних захворювань, чоловіча стать, менопауза у жінок.

    Гарне самопочуття дуже часто не свідчить про відсутність хвороби, тому кожній людині після 30 років рекомендується регулярно вимірювати тиск.

 На початку захворювання гіпертонічна хвороба протікає непомітно,малосимптомно.Основними проявами можуть бути: головний біль, підвищене нервове збудження, запаморочення,дратівливість,безсоння.У хворих довго не виявляються типові для гіпертонічної хвороби зміни роботи серця, артеріальний тиск підвищується періодично, досягаючи в певні періоди норми.

  Як правило, тиск підвищується й під час стресу.Коли людина налякана чи роздратована,наднирки починають виробляти гормон стресу - адреналін, який змушує серце битися сильніше і частіше,внаслідок чого тиск підвищується.

  Якщо людина з артеріальною гіпертонією не змінює спосіб життя, то хвороба починає прогресувати, з'являються постійний головний біль запаморочення, зниження зору аж до повної його втрати, подальше погіршення стану веде до розвитку таких серйозних ускладнень, як мозковий інсульт, ішемічна хвороба серця,інфаркт міокарду.

  Високому кров'яному тиску та хворобам системи кровообігу можна запобігти шляхом профілактики, раннього виявлення та своєчасного і якісного лікування.Ризик розвитку гіпертензії можна мінімізувати, дотримуючись здорового способу життя, у тому числі збалансованого харчування, зменшення вживання солі, відмови від алкологю та паління, регулярних фізичних вправ.Встановлення контролю над кров'яним тиском вимагає забезпечення доступності послуг охорони здоров'я та медикаментозного лікування.

  Самолікування серед хворих на гіпертонічну хворобу набуло останнім часом значного поширення.Самопризначення будь-яких ліків без обстеження, без визначення особливостей захворювання і стану організму, без поради спеціаліста надзвичайно небезпечне для життя та здоров'я хворого.

   1- го квітня 2017 року стартувала урядова програма "Доступні ліки", яка надає можливість кожному громадянину України отримати безкоштовно або з незначною доплатою медикаментозні препарати для лікування серцево - судинних захворювань.Щоб отримати медикаменти для лікування гіпертонічної хвороби, які підпадають під дію програми,потрібно звернутися до лікаря та отримати правільно виписаний рецепт.Ліки за рецептом можна придбати в аптеках,що беруть участь у програмі.Вартість ліків аптекам компенсує держава.

  Механізм відшкодування вартості ліків,що покладено в основу урядової програми, забезпечить хворим на артеріальну гіпертонію можливість доступного лікування.Детальну інформацію про роботу програми в нашій області можна отримати за телефонами (057)705-10-64, (057) 715-64-14.

    Здійснення належного контролю за кров'яним тиском для скорочення захворюваності і сметрності від ішемічної хвороби серця та інсульту можна досягнути шляхом підвищення медичної грамотності серед населення щодо артеріальної гіпертонії, а також застосування профілактичних і  лікувальних заходів.

  Головна умова успішного подолання гіпертонії - зміна способу життя, а це зменшення ваги тіла, дотримання дієти з обмеженням споживання солі та жирів тваринного походження, включення у щоденний раціон більшої кількості морепродуктів, овочів і фруктів, регулярні заняття фізкультурою, відмова від алкоголю та тютюну.

  Дотримання кожної із цих рекомендацій дає змогу знизити тиск на 2 - 4мм ртутного стовпчика.Однак досягнути бажаних успіхів у лікуванні артеріальної гіпертонії можна лише за умови регулярного прийому медикаментозних препаратів під наглядом лікаря.

   Контрольований артеріальний тиск - шлях до подовження повноцінного життя!

                                                                                             КЗОЗ"Дворічанська ЦРЛ"

                                                                                       За матеріалами КЗОЗ "Харківський

                                                                                               обласний центр здоров'я".

   

 

Мои статьи | Просмотров: 143 | Добавил: clr | Дата: 19.05.2017 | Комментарии (0)

Кампанія з відзначення Всесвітнього дня здоров'я у 2017 році проводиться під девізом " Депресія:давай поговоримо".Загальна мета цього дня -зробити так,щоб якомога більше людей,які страждають на депресію, зверталися за допомогою і отримували її.

 Депресія - це захворювання,яке характеризується постійним станом зневіри і втратою інтересу до видів діяльності, які зазвичай приносять задоволення, а також нездатністю робити повсякденні справи протягом, щонайменше, двох тижнів.Від неї страждають люди різного віку,всіх категорій населення ів усіх країнах.За оцінками фахівців, таких людей понад 300 мільойнів. Депресія заподіює психічні страждання, негативно відбивається на здатності людини виконувати навіть найпростіші повсякденні завдання і іноді може мати катастрофічні наслідки для її взаємин із близькими і друзями, а також здатності заробляти собі на життя, у крайніх випадках може призвести до самогубства.

  Депресія може стати серйозним порушенням здоров'я .Вона може призводити до значних  стараждань людини і негативного ставлення до виконання обов'язків на роботі, в школі і в сім'ї, у гірших випадках - до трагічних наслідків.Це захворювання розвивається в результаті важких переживань, викликаних втратою близької людини,роботи, соціального стану;психотравмуючих ситуацій,пережитих у дитинстві або зрілому віці( фізичне,сексуальне або психологічне насильство);надмірного навантаження на мозок при тривалому або сильномй стресі тощо.

  Основними симптомами депресії є: знижений настрій,який триває більше двох тижнів і не залежить від зовніших обставин;зниження або втрата здатності отримувати задоволення,втрата мотивації до діяльності;підвищена стомлюваність, втома,слабкість,які тривають більше двох тижнів, до додаткових симптомів захворювання належить песимізм, зниження самооцінки, почуття провини,страху, тривоги,власної непотрібності,нездатність приймати рішення, концентруватися на тому, що відбувається,суїцидальні думки,зниження або підвищення апетиту,втрата маси тіла, поява солодкого присмаку в роті без об'єктивної причини, порушення сну.

  Сьогодні депресія ефективно лікується за допомогою фармакотерапії, психотерапії та соціальної терапії.Не існує методу однаково ефективного для всіх пацієнтів.Саме тому веденням пацієнта з депресією повинен займатися фахівець.Лікування депресії найчастіше починається саме психотерапією.При важкій депресії лікарі зазвичай поєднують її з фармакотерапією. Для лікування зазвичай вибирають методи, які допомагають пацієнтам скорегувати свій спосіб життя і поведінку, котра підтримує захворювання, відмовитися від песимістичного світогляду, навчитися долати депресію в майбутньому, розпізнавати симптоми її наближення.

   При лікуванні психотропними лікарськими засобами- антидепресантами,доступними за рецептом лікаря,підбором препарату повинен займатися тільки фахівець, орієнтуючись при цьому на особисті переваги пацієнта,наявністть побічної дії,керуючись попередніми успіхами або невдачами в лікуванні депресії.Як правило, ліки починають діяти через 2-3 тижні після початку прийому, а термін лікування триває від 6-и до 24-х місяців.

  Для лікування легкої і помірної депресії часто призначають фізичні вправи і медитацію, оскільки вони допомагають підвищити рівень ендорфіну і стимулюють вироблення норадреналіну- нейромедіатра, повязаного з настроєм.Також можуть використовуватися голковколювання, йога,тай-чи,медитація, масажна терапія,музична та арт-терапія.

  Для того,щоб уникнути розвитку хвороби,необхідно дотримуватися певних заходів щодо профілактики депресії.Ще до її розвитку людина відчуває занепокоїння, стає замкнутою,дратівливою або апатичною.Якщо в цей момент дотримуватися певних психологічних рекомендацій,то можна уникнути розвитку хвороби ще на етапі її формування. В першу чергу необхідно навчитися керувати своїми емоціями і думати позитивно.Потрібно шукати вихід із будь - якої ситуації і знаходити в ній позитивні сторони.Наприкла,навіть при розлученні можна знайти сприятливі моменти для себе: можливість знайти нові відносини і уникнути обридливих скандалів, а також отримувати життєвий довсід. Необхідно підвищувати свою самооцінку:думати про себе позитивно, з повагою, відзначати свої достоїнства і якості, ставити їх над недоліками. Потрібно навчитися радіти тому, що маєш,відзначити будь - які дрібниці.Не можна брати на себе занадто велику відповідальність і намагатися всім догодити, а також лаятися з найменшого приводу.

   Слід ставити досяжні цілі і завдання, які легко перетворити в реалість,щоб уникнути в майбутньому розчарувань і почуття невпевненості у своїх силах.Потрібно вміти відокремлювати роботу від відпочінку і поєднувати їх.Постійне зациклення на проблемах тільки посилить поганий настрій і викличне негативні емоції.

  Діти і підлітки більш схильні до розвитку психічних захворювань.Тому для профілактики депресії у них використовуються консультації з психологами, на яких можуть бути присутні і батьки,і близькі люди.Дуже важливо дати зрозуміти дитині,що її люблять,цінують, і вона завжди може знайти підтримкув разі будь- якої проблеми.

  Правильне харчування відіграє важливу роль у формуванні депресивних станів.Повноцінний і збалансований раціон - запорука здорового організму і психічного здоров'я.Причому однаково згубно діють на організм як недоїдання, так і переїдання. Все це призводить до порушення нормальної роботи організму( ожиріння, анорексія) і,як наслідок,до зниження самооцінки.

  Найголовнішими факторами в розвитку депресії є шкідливі звички: наркоманія,алкоголізм, азартні ігри,куріння.Все це призводить до розладу особистості і змінює ціннісне сприйняття людини.Заняття спортом допоможуть виробити велику кількість гормонів ендорфінів і підвищити свою самооцінку.Це може бути плавання, швидка ходьба, біг,заняття на тренажерах і чимало інших видів спорту.Навіть ранкова легка гімнастика здатна підняти настрій на цілий день. Спільні походи в парк,кінотеатр або на вечерю з рідними людьми допоможуть налагодити стосунки в сім'ї і створити довірливі відносини між усіма її членами.Вдома чи на роботі у кожної людини має бути свій власний простір, у якому він буде відчувати себе комфортно і впевнено.Наприклад, можна прикрасити робочий стіл приємними дрібницями, принесеними з дому, які будуть створювати гармонійну обстановку і радувати око.Удома можна створити свій куточок, у якому можна спокійно побути на самоті або посидіти в тиші.

  Навіть при обговоренні своїх власних психологічних проблем стан може значно покращитись.Саме тому девіз Всесвітнього дня здоров'я у цьому році- " Депресія:давай поговоримо".Давай поговоримо про наболіле- і стане значно легше.Не треба усамітнюватись і змовчувати переживання.Ніколи не можна соромитися просити про допомогу - навпаки,людина,яка занадто багато бере на себе, найбільш піддається стресу і негативним емоціям.

    При перших ознаках депресії необхідно звернутися за допомогою до досвідченого фахівця,який допоможе вийти з депресивного стану.

                                                                                      За матеріалами УОЗ ХОДА

                                                                                та КЗОЗ"Харківський обласний                                                                                                                       центр здоров'я

                                                                                               Адміністрація КЗОЗ

                                                                                              "Дворічанська ЦРЛ"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мои статьи | Просмотров: 162 | Добавил: clr | Дата: 10.05.2017 | Комментарии (0)

Щорічно 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом.У цьому році він проводиться під гаслом " Разом зупинимо туберкульоз" 

  Туберкульоз залишається найпоширенішим небезпечним інфекційним ( заразним ) захворюванням, яке розповсюджується повітряним шляхом при кашлі, чханні. Людина, хвора на заразну форму туберкульозу, без лікування за рік може заразити 10-15 здорових осіб. Ранніми проявами  туберкульозу легень та інших органів є загальна слабкість, зниження працездатності, поступова втрата апетиту, надмірне безпричинне схуднення, безсоння, часто невисока температура  у вечерній, стійкий сухий, іноді вологий кашель, надмірне потовиділеня ( особливо вночі); при туберкульозі хребта, нирок - біль у попереку; при туберкульозі кісток, суглобів - біль у тому чи іншому суглобі; при туберкульозі гортані - охриплість голосу.

   Туберкульоз потребує значних матеріальних витрат від закладів охорони здоров'я ( обстеження , лікування), а також родин хворих ( посиленне харчування, придбання деяких ліків, транспорт). Витрати держави на лікування одного хворого становлять 1-1,5 тис.грн.на місяць, а мультирезистентного - до 5 тис.грн.на місяць, а мультирезистентного туберкульозу - до 5 тис. грн.

    В Україні протягом останніх років темпи поширення туберкульозу вдалося призипунити: знизилась захворюваність, смертність від туберкульозу, стабілізується захворюваність на туберкульоз серед дитячого населення,підлітків.Значні проблеми поширення туберкульозу в Харківській області, як і в Україні взалалі, пов'язані зі збільшенням кількості випадків цього захворювання в поєднанні з ВІЛ-інфекцією та мультирезистентним туберкульозом.

  На Харківщині спостерігається чітка тенденція до поліпшення ситуації щодо туберкульозу.Показник захворюваності населення зменшився у 2016 році до 41,8 випадків на 100 тис. населення. Харківська область входить до трійки регіонів України з найнижчим показником захворюваності.Епідемічна ситуація щодо захворюваності на туберкульоз покращилась і у нашому районі ( показник - 27,3 ). Однак викликає занепокоїння високий відсоток хворих на заразну форму туберкульозу ( 60%), що свідчить про незадовільну епідеміологічну ситуацію в районі.У минулому році вперше захворіли на туберкульоз 5 жителів району.У двох із них захворювання виявлено при профілактичному флюорографічному обстеженні  ( скарг на стан здоров'я не було), а три особи звернулися до лікаря, скаржачись на стан здоров'я.Випадків смерті від туберкульозу в минулому році не зареєстровано.

 Основними методами виявлення туберкульозу є профілактичне флюорографічне обстеження у дорослих ( підлітки - у 15 та 17 років ) та туберкулінодиагностика ( проба Манту ) у дітей. Незважаючи на те,що щорічно складаються плани флюорографічного обстеження, розробляються графіки профілактичних оглядів працюючого населення, проводиться роз'яснювальна робота серед непрацюючого населеня, пенсіонерів, результати цієї роботи залишаються незадовільними.Кількість обстежених у минулому році зменшилась на 3%.За 2 місяці 2017 року обстежено лише 1247 чоловік, що становить 12% річного плану ( менше ніж за відповідний період 2016 року).Кожен четвертий працюючий житель району проходить обстеження несвоєчасно, а ситуація з непрацюючим населенням , пенсіонерами ще гірша.Понад 2 роки не обстежено флюорографічно більше 25% населення району.Відповідно до статті 9 Закону України " Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз"особи, які відмовилися пройти обов'язковий  профілактичний медичний огляд на туберкульоз або ухиляються від його проходження у визначений законом строк,відсторонюються від роботи, а неповнолітні, учні та студенти - від відвідування навчальних закладів.

  Медичними працівниками постійно проводиться роз'яснювальна робота серед населення , у першу чергу непрацюючого, пенсіонерів,щодо необхідності профілактичного флюорографічного обстеження.Суттєву допомогу у вирішенні цього питання надає районний центр зайнятості ( директор - В.І.Зекун), управління соціального захисту населення райдержадміністрації ( начальник - Н.І. Скоропльот).

  У 2016 році кожен четвертий житель району був обстежений за допомогою пересувного флюорографа Дворічанської центральної районної лікарні. Протягом року було здійснено 39 виїздів у населені пункти району, де обстежено 2292 чоловіка( 25% кількості жителів, обстежених за рік).Цей показник міг би бути значно кращим, якби всі жителі відповідально ставились до свого здоров'я і своєчасно з'являлися до районної лікарні для обстеження, а керівники органів місцевого самоврядування брали більш активну участь в організації проведення обстеження.

  Важливим підтвердженням діагнозу туберкульозу є обстеження мокротиння на наявність туберкульозної палички.В області є можливість підтвердження діагнозу шляхом проведення дослідження на молекулярно - генетичному рівні.Для своєчасного виявлення інфікування(  зараження ) мікобактеріями туберкульозу дітей віком 4- 14 років проводиться туберкулінодіагностика (проба Манту). За результатами проби дитина направляється на консультацію до лікаря - фтизіатра, який призначає обстеження та профілактичне лікування.

Батьки, які відмовляються від обстеження своїх дітей, ризикують здоров'ям не тільки своєї дитини, але й інших дітей, котрі навчаються поряд у школах або відвідують дитячий садочок.

  Необхідно пам'ятати,що чим раніше виявлено захворювання, тим менша вірогідність ускладнень, коротший термін лікування, а також зменшуються витрати родини на нього.Обстеження та лікування хворих на туберкульоз у стаціонарі та амбулаторно проводиться безкоштовно.

   У профілактиці туберкульозу важливе значення має щеплення, яке проводиться на 4- 5 -й день життя дитини та у віці 7 років, дітям із від'ємною пробою Манту.

  Туберкульоз - це проблема не тільки сьогодення , вона буде залишатися актуальною ще не один рік, тому тільки спільними зусиллями медичних працівників , керівників підпрємств, організацій і місцевих органів самоврядування можливо запобігти розповсюдженню захворювання на туберкульоз у районі.

  Захистити себе від туберкульозу може кожен.Для цього необхідно:

  -відмовитись від шкідливих звичок;

  -частіше провітрювати житлові приміщення;

  -дотримуватись првил особистої гігієни в побуті та на роботі;

  -повноцінно харчуватись;

  -регулярно проходити флюорографічне обстеження.

  У флюорографічному кабінеті поліклінічного відділення Дворічанської ЦРЛ кожному надається можливість безкоштовно обстежетись, а у випадку виявлення захворювання, пацієнт буде своєчасно направлений на лікування.

  Із 4 квітня у населених пунктах району, згідно з графіком, буде працювати пересувна флюорографічна установка.Запрошуємо до проходження обстеження!

                                                                                                              Л.Чернявська

                                                                                                              лікар-фтизіатр

                                                                                                     КЗОЗ"Дворічанська ЦРЛ"

Мои статьи | Просмотров: 193 | Добавил: clr | Дата: 28.04.2017 | Комментарии (0)

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я ракові захворювання - це одна з головних причин смертності на всій земній кулі.Цей недуг стає причиною смерті 13% населення Землі , тобто 7 млн.осіб за рік помирає від онкології.

Всесвітній день боротьби проти раку відзначається щорічно 4 лютого за ініціативою " Міжнародного союзу проти проти раку".Його метою є підвіщення обізнаності людей про рак, як одного з найбільш важких захворювань сучасності, а також привернення уваги громадськості до його запобігання , виявлення та лікування.Залучаючи увагу до запобігання , виявлення та лікування цього захворювання, можна домогтися гарних результатів , а в деяких випадках і повного одужання.

Мои статьи | Просмотров: 229 | Добавил: clr | Дата: 28.10.2016 | Комментарии (0)

26 червня 2016 року – Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом

Мои статьи | Просмотров: 185 | Добавил: clr | Дата: 22.06.2016 | Комментарии (0)

1-10 11-16
Поиск